Co zrobić aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?
0 Comment 489

Co zrobić aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?

Dzieci, Edukacja, Nauka

Dzieci chłoną wiedzę w bardzo szybkim tempie. Jak jednak zachęcić ich do sięgania po książki? Tu z pomocą może przyjść nam kreatywność. Nasze pociechy uwielbiają wszelkiego rodzaju urozmaicenia i ciekawe pomysły. Śmiało możemy więc to wykorzystać podczas nauki.

Poprzez zabawę

To opcja dla najmłodszych. Już trzylatkowie z powodzeniem mogą poznawać języki obce. Wspólnie z maluchem uczmy się angielskich piosenek i rymowanek. Pamiętajmy, by chwalić go za każde osiągnięcie i nie denerwować się, gdy przytrafią się delikatne potknięcia. Możemy także oglądać bajki, których bohaterowie używają angielskich zwrotów. Wszelkiego rodzaju gry również będą świetnym rozwiązaniem. Oczywiście taka nauka wymaga od nas sporo czasu i cierpliwości, ale z pewnością warto spróbować.

Dla starszaków

Szkoły językowe to doskonałe rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym. Wybierając miejsce do nauki, kierujmy się kilkoma kryteriami. Wielkością klas, kompetencjami nauczycieli i sposobami nauki. W szkole Lincoln.edu.pl  możemy liczyć na zajęcia z wykwalifikowaną kadrą. Lekcje są urozmaicane, tak by uprzyjemnić proces przyswajania wiedzy. Dzięki empatycznemu podejściu, dzieci nie stresują się przed kursem i chętnie na niego wracają. Nie zapominajmy także by przypilnować regularnych powtórek w domu. Oczywiście, nie możemy zmuszać dziecka do nauki. Lepiej zastanowić się nad ciekawymi sposobami powtórzeń. Świetnie mogą sprawdzić się: anglojęzyczne filmy, gry a nawet książki. Na początku warto wybierać raczej proste teksty, by nasza pociecha nie zniechęciła się do nauki.

Uniwersalna zasada

Niezależnie od tego, kiedy dziecko rozpoczyna naukę języka angielskiego, powinniśmy pamiętać o ważnej kwestii. Motywujmy pociechę, zamiast karcić za ewentualne potknięcia. Każdy z nas popełnia błędy i mamy do nich pełne prawo. Gorszy wynik na egzaminie nie przekreśla całej pracy włożonej w naukę. Warto wytłumaczyć dziecku, że następnym razem z pewnością pójdzie mu lepiej i w żadnym przypadku nie dopuścić do całkowitej rezygnacji z zajęć.

Dodaj komentarz

Back to Top