DJ czy orkiestra. Co wybrać na wesele?
Muzyka, Ślub, Usługi 2 maja 2018,Każda Młoda Para szykująca się na wesele wie, jak ważne są szczegóły organizacyjne. Obok detali dotyczących wystroju sali, elementów garderoby Pana Młodego oraz Panny Młodej, niebagatelną rolę odrywa muzyka. To właśnie ona decyduje w dużej mierze o tym, jak będą bawić się goście oraz sami Państwo Młodzi. Część z osób pomagających w przygotowaniu wesela z pewnością toczy zażarte dyskusje, dotyczące muzyki granej na weselu. Co zatem sprawdza się lepiej – DJ czy orkiestra? Co wybrać na wesele, aby zadowolić wszystkich gości?
Odpowiednia playlista
Zdecydowaną przewagą wyboru DJ-a jest wcześniejsza możliwość ustalenia utworów, jakie będą grane podczas wesela. To opcja, która świetnie sprawdzi się, gdy Państwo Młodzi są miłośnikami konkretnego gatunku muzyki – można wówczas zaplanować oprawę muzyczną na przykład w stylu lat 80. DJ z racji ogromnej płytoteki jest w stanie zagwarantować większą różnorodność muzyczną od zespołu. W ten sposób mamy praktycznie nieograniczoną możliwość wyboru tanecznych kawałków. Zaletą DJ-a jest także możliwość zamówienia konkretnych utworów, do których akurat pragnie bawić się część gości – i istnieje spore prawdopodobieństwo, iż piosenki weselne będą dostępne.
Zabawa na żywo
W przypadku orkiestry na wesele niebagatelne znaczenie ma interakcja z gośćmi. Muzycy często zajmują się organizacją zabaw weselnych, które są znakomitymi przerywnikami między jednym a drugim skocznym tańcem. Zespół daje również możliwość grania na żywo utworów, które wszyscy dobrze znają – nie istnieje zatem obawa, iż część gości będzie się bawiła przy kompletnie nieznanej muzyce. Orkiestra na żywo sprawdza się świetnie, gdy pragniemy zadedykować ulubiony utwór Parze Młodej.
Połączenie
Opcją, która zadowoli wszystkich gości bez wyjątku, jest połączenie DJ-a z orkiestrą. Dzięki temu zyskamy możliwość bawienia się do muzyki na żywo, która z zasady porywa do tańca bardziej, niż piosenki puszczane z konsoli. DJ może stać się z kolei świetnym przerywnikiem, gdy orkiestra pragnie chwili odpoczynku – w ten sposób ciągłość zabawy będzie zachowana, a goście będą mogli tańczyć do upadłego.
Dodaj komentarz