Terminale płatnicze – poznaj ich zalety!
0 Comment 224077

Terminale płatnicze – poznaj ich zalety!

Finanse, Firma
[REKLAMA]

Terminale płatnicze mają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość pozyskania klientów, większe bezpieczeństwo i wygoda transakcji. Dlaczego warto zainstalować urządzenie płatnicze? Co to jest program Polska Bezgotówkowa? Na czym polega?

Więcej klientów

Zalet posiadania terminala płatniczego jest wiele. Jednym z głównych atutów jest możliwość pozyskania nowych klientów. Okazuje się, że klienci chcą mieć możliwość wyboru preferowanej przez siebie metody płatności.

Zwłaszcza klienci „bezgotówkowi”, których przybywa z roku na rok, mają problem ze zrobieniem zakupów w miejscu, gdzie oferowana jest wyłącznie płatność gotówką. Wówczas zmuszeni są wyjść z danego punktu handlowo-usługowego, znaleźć najbliższy dostępny bankomat i wrócić do sklepu. Często rezygnują wtedy z zakupów i wybierają konkurencję. Nic dziwnego, że także w przyszłości wybiorą punkt, w którym będą mieli możliwość wygodnego zapłacenia kartą, telefonem, BLIKiem lub gotówką.

Większy utarg

Posiadanie terminala płatniczego często wiąże się z większym utargiem firmy. Klienci posługujący się kartami płatniczymi sami przyznają, że wydają większe kwoty, gdy płacą kartą płatniczą, ponieważ nie obawiają się, że zabraknie im gotówki w portfelu. Częściej polecają też dany punkt znajomym. Postrzegają go jako nowoczesny i przyjazny klientom.

Większe bezpieczeństwo

Kolejną zaletą terminali płatniczych jest bezpieczeństwo większe, niż w przypadku gotówki.

Klienci nie muszą nosić przy sobie gotówki, a kasjer trzymać całego utargu w kasie. Pieniądze z płatności bezgotówkowych trafiają bezpośrednio na konto firmy. W przypadku płatności bezgotówkowych kasjer nie naraża się także na przyjęcie fałszywych banknotów. Płatności bez gotówki są też szybsze i łatwiejsze, niż tradycyjne.

Większe oszczędności

Obecnie działa w Polsce program o nazwie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu przedsiębiorcy, którzy dotychczas lub przez ostatnie 12 miesięcy nie udostępniali płatności bezgotówkowych, mogą otrzymać do 3 darmowych urządzeń płatniczych i przez rok nie płacić za obsługę urządzeń. Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na www.bezgotowki.pl.

Jaki terminal płatniczy wybrać? W programie dostępne są standardowe terminale stacjonarne, a także nowoczesne urządzenia typu smart. Urządzenia standardowe są proste w obsłudze i niezawodne, podobnie jak terminale smart. Dodatkowo bezprzewodowe, nowoczesne urządzenia typu smart posiadają dotykowy ekran i wytrzymałą baterię, pozwalająca na przeprowadzenie nawet 200 transakcji.

Terminale płatnicze to także szersza oferta usług. Wiele urządzeń pozwala na wypłatę gotówki dzięki tzw. usłudze cash back, a także na doładowanie telefonów komórkowych czy zapłatę w obcej walucie.

Dodaj komentarz

Back to Top