Jak sprowadzić auto z zagranicy?
0 Comment 44336

Jak sprowadzić auto z zagranicy?

Motoryzacja, Poradnik
[REKLAMA]

Rynek samochodów używanych na zachodzie Europy to nie tylko ogromny wybór pojazdów różnych marek, rodzajów i modeli, ale niejednokrotnie także bardzo okazyjne ceny. Jednak sprowadzanie auta choćby z Niemiec nie jest tak proste, jak kupienie go na krajowym podwórku. Czy warto powierzyć to zadanie specjalistom?

Jak wygląda sprowadzenie auta z zagranicy przez specjalistyczną firmę?

Przede wszystkim musisz ustalić jakiego rodzaju samochód Cię interesuje. Dokonaj wyboru marki i rocznika. W pierwszej kolejności określ kwotę, jaką możesz przeznaczyć na auto.

Jak prawidłowo oszacować budżet? Na cały wydatek składa się nie tylko cena pojazdu, ale też koszt przeglądu technicznego, który powinieneś wykonać po zakupie. W przypadku samochodu z zagranicy w grę wchodzą też różnego rodzaju opłaty związane z tymczasową rejestracją (jeżeli chcesz przyjechać autem) lub koszt lawety. Dodatkowe kwoty obejmują podatek akcyzowy i ubezpieczenie OC.

W wycenanaprawy.pl sprowadzanie auta zaczynamy od znalezienia samochodu zgodnego z Twoimi oczekiwaniami oraz dopasowanego cenowo do ustalonego budżetu. Przedstawimy Ci wybrane oferty, spośród których wybierzesz interesujący Cię pojazd.

Szczegółowa weryfikacja stanu samochodu

Znalezienie odpowiedniej oferty oraz dogadanie warunków ze sprzedawcą to dopiero połowa sukcesu. Przed zakupem powinieneś wykonać szczegółowy przegląd pojazdu. Profesjonalna ekspertyza obejmuje sprawdzenie wad fizycznych. Są to nie tylko nieujawnione przez sprzedawcę usterki czy powtórne lakierowanie mające zamaskować stłuczkę, ale również nieuczciwe praktyki, jak np. cofanie licznika.

Specjalista bierze też pod uwagę wady prawne, jak choćby brak aktualnego przeglądu czy polisy. Ustala też, czy samochód nie był kradziony.

Rzeczoznawca samochodowy dokonuje weryfikacji historii serwisów. Analizowane są wpisy w książce serwisowej takie jak regularność wymiany płynów eksploatacyjnych czy częstość typowych napraw.

Badania są wykonywane z dużą precyzją i przy użyciu specjalistycznych narzędzi, np. miernika grubości lakieru. Oprócz stanu karoserii oceniane są również m.in.:

  • stan szyb;
  • stan lamp i oświetlenia;
  • stan ogumienia;
  • silnik;
  • układ wydechowy i hamulcowy;
  • stan techniczny karoserii;
  • układ zawieszenia i przeniesienia napędu.

Przeprowadzana jest także jazda próbna. Na koniec otrzymujesz dokładny raport wraz z dokumentacją fotograficzną.

Sprowadzanie auta przez wycenanaprawy.pl

W wycenanaprawy.pl oceną stanu samochodów zajmują się doświadczeni rzeczoznawcy samochodowi. Dzięki temu możesz liczyć na profesjonalną pomoc przy zakupie auta z Niemiec i innych krajów europejskich. Doradzimy Ci wybór konkretnej marki lub znajdziemy oferty na określony model.

Nasi specjaliści wykonają precyzyjne badanie stanu technicznego pojazdu, sprawdzą też jego dokumenty. Szczegółowe procedury pozwalają nam wykryć wady i usterki pojazdu oraz określić, czy auto nie jest powypadkowe. Dzięki temu zyskujesz sprawny i gotowy do użytkowania samochód zgodny z Twoimi potrzebami. Skorzystaj z naszej oferty!

Dodaj komentarz

Back to Top