3 fotele gamingowe warte polecenia do 1000zł

3 fotele gamingowe warte polecenia do 1000zł

Komputery, Wnętrza

Podobno fotele gamingowe są najlepszym gatunkiem foteli obrotowych dostępnych na rynku. Dlaczego? Pewnie z tego powodu, że te fotele są zbudowane w taki sposób aby zapewnić komfort w trakcie wielogodzinnego spędzania czasu przed komputerem. Takie oraz podobne stwierdzenia można wyszperać w Internecie poszukując wiadomości o najlepszych fotelach gamingowych do komputera.

Jakie powinny być fotele gamingowe dla graczy?

Fotele gamingowe dysponują niezwykle szeroką propozycją na rynku. I dlatego budzi się tak bardzo wiele pytań o to, jaki model wybrać. Każdy, kto pasjonuje się rozgrywkami komputerowymi lub zajmuje się programowaniem czy grafiką komputerową, myśli o zakupie takiego fotela. Jak już pisaliśmy fotele gamingowe mają obowiązek umożliwić nam wygodę i komfort, siedząc przy biurku w jednej pozycji.

Niezależnie od tego fotele powinny mieć designerski wygląd. Dlatego podstawową rzeczą przy wyborze jest zwrócenie uwagi na wartości estetyczne, ale także rzeczowe fotela. Przyjmuje się, że wybierając ergonomiczny fotel dla gracza powinien posiadać on następujące moduły :

  • wyprofilowane oparcie w zarysie litery „S”, ponieważ taki układ stanowi najważniejsze wsparcie dla kręgosłupa. Warto pamiętać, że poprawny fotel powinien mieć niewielką wypukłość oczywiście na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego, a sama wysokość oparcia musi sięgać powyżej łopatek,
  • stelaż umożliwiający regulację wysokości siedziska – regulacja wysokości siedziska w pionie, gwarantuje nam dostrojenie wysokości siedzenia fotela względem wzrostu użytkownika oraz blatu biurka,
  • adekwatnie duże siedzisko o płaskiej powierzchni zapewniające wygodę – na skutek tego konsument może łatwo spędzić przy biurku sporo godzin,
  • fotel powinien być wyposażony w regulowane podłokietniki – ten dodatek jest szczególnie ważny, gdy mowa o fotelu do pracy z komputerem, ich obecność sprawia, że możemy bez skrępowania odłożyć ręce i dać im odpocząć w czasie przerwy,
  • regulowany zagłówek – istotnym elementem, w który wyposażone są dobre fotele dla graczy, jest zagłówek. Ten na pozór „zbędny” dodatek, tak naprawdę zapewnia komfort relaksu w chwilach przerwy oraz zapobiega niechcianemu bólowi odcinka szyjnego,
  • podnóżek – tylko nieliczne modele ergonomiczne posiadają siedzisko wyposażone w podnóżek, jest to w najwyższym stopniu niespotykany element zapewniający komfort podczas pracy, odciąży mięśnie ud i bioder.

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy dla gracza

Fotele dla gracza to nie tylko „zachcianka” osób, które chcą spędzać całe dnie przed komputerem – dobry fotel gamingowy pomaga dbać o nasze zdrowie. Jeżeli chcesz kupić dobry fotel gamingowy do grania pamiętaj o kilku alternatywach regulowania pojedynczych elementów, by w jak najpełniejszy sposób dopasować fotel do osobistych potrzeb. Przed wami 3 modele godne polecenia w kwocie do 1000 zł.

1. Fotel dla gracza ZENVO – koszt 714 zł

Fotel gamingowy ZENVO to absolutny must have w pokoju gracza. Ten wygodny fotel do komputera tapicerowany jest miękką i odporną na ścieranie tkaniną materiałową w modnej kolorystyce. Do fotela dołączona jest poduszka pod kark, którą można w każdej chwili zdjąć z oparcia. Zastosowano również podłokietniki stałe z miękkimi nakładkami, na których można wygodnie oprzeć ręce i odciążyć tym samym mięśnie ramion oraz barków. Fotel dla graczy wyposażono w najpopularniejszy mechanizm TILT pozwalający na swobodne bujanie się, obracanie oraz blokadę oparcia w pozycji pionowej. Za pomocą siłownika gazowego można płynnie zmieniać wysokość siedziska. Podstawa wyposażona została w komplet kółek z powłoką kauczukową, które nie rysują powierzchni podłóg panelowych oraz płytkowych, a także ciszej pracują.

2. Fotel gamingowy VIPER – 796 zł

Fotel gamingowy VIPER to najczęściej wybierana propozycja wśród zaprojektowanych na foteli. Stworzone zostały w celu kilkugodzinnych sesji przed komputerem. W tym ergonomicznym fotelu zastosowano dwie poduszki, z czego jedna znajduje się na wysokości karku, a druga na odcinku lędźwiowym pleców. Każdą poduszkę można regulować, dzięki czemu użytkownik bez problemu dopasuje ich ułożenie do własnych potrzeb. Dzięki poduszkom maksymalnie zadbamy o odpowiednie podparcie pleców oraz karku. Fotel jest tapicerowany odporną na ścieranie tkaniną materiałową w modnych kolorach: czarno-czerwonej, czarno- niebieskiej, czarno-szarej, czarno-pomarańczowej kolorystyce. Tkanina materiałowa pozwala także na zachowanie odpowiedniego przepływu powietrza. Do funkcjonalnych zalet należą także regulowane podłokietniki, które można łatwo dostosować oraz mechanizm TILT, przy pomocy którego możemy płynnie zmienić wysokość siedziska, a także zablokować oparcie w pozycji pionowej. Czy można chcieć czegoś więcej?

3. Fotel gamingowy DRAKE – KOSZT 879zł

Fotel DRAKE wyróżnia się na tle innych tego typu foteli gamingowych wieloma funkcjami umożliwiającymi wszechstronne dopasowanie fotela do własnych potrzeb. Możliwość regulacji podłokietników góra-dół sprawiają, ze ten fotel ergonomiczny jest niezwykle funkcjonalny. Wyróżniającym atutem jest rozkładane oparcie, które można odchylić nawet do 90 stopni do pozycji leżącej Dodatkowo mechanizm TILT ułatwia dopasowanie wysokości siedziska, jego obracanie, bujanie się oraz blokowanie oparcia w pozycji pionowej. Podstawa fotela posiada kółka z tworzywa sztucznego, które dostosowane są do powierzchni miękkich. Fotel DRAKE wyposażony został również w dwie miękkie poduszki, z której jedna znajduje się na zagłówku, a druga na oparciu. Można je swobodnie regulować lub całkowicie zdjąć według uznania. Wyróżnia się także bardzo ciekawym obszyciem z dwóch materiałów- klasycznej tkaniny materiałowej i ekoskóry.

Opinie klientów o fotelach gamingowych

Jak już uprzednio dodaliśmy w większości wypadków wybierany jest fotel VIPER. Niewątpliwie dużym plusem jest jego cena, ponieważ funkcję i zalety posiada podobne do modeli które wymieniliśmy. Za co klienci ogólnie chwalą fotele gamingowe? W zasadzie za ich użyteczność ale i odpowiedni design. Zdarza się, że część klientów decyduje się na taki fotel tylko i wyłącznie ze względu na ich wygląd. Przede wszystkim młodzież chętnie wybiera fotele gamingowe jako umeblowanie swojego pokoju, ponieważ dodają one nietypowego klimatu. Im bardziej efekciarskie kolory i oryginalny kształt oparcia lub dodatkowe akcesoria, tym lepiej. Ewidentnie nie możemy zapominać, że taki fotel potrzebuje odpowiedniego biurka gamingowego, które świetnie dopełni aranżację pokoju dla gracza. Starsi użytkownicy cenią te fotele biurowe głównie za ich ergonomiczność i cechy zapewniające wszystkie możliwości pomagające w trakcie grania. Oczywiście, w tych opiniach jest wiele prawdy, ponieważ najlepsze fotele gamingowe, czyli fotele dla graczy, zostały stworzone właśnie po to, aby zapewniać jak najwięcej wygody i gwarantować właściwe wsparcie sylwetki tym wszystkim, którzy spędzają długie godziny przed komputerem.

Dodaj komentarz

Back to Top