Jak znaleźć najniższe OC dla samochodu?
1 Comment 198417

Jak znaleźć najniższe OC dla samochodu?

Finanse, Motoryzacja
[REKLAMA]

Wszystkie zarejestrowane samochody muszą mieć ubezpieczenie OC. To w Polsce niekiedy nie jest najniższe, choć oczywiście zależy ono od kilku różnych czynników, a w tym marki pojazdu, wieku auta, pojemności silnika, wieku kierowcy, zniżek czy miejsca zamieszkania właściciela. Istnieje też kilka sposobów na to, aby obniżyć ubezpieczenie. Jak to zrobić?

Jak obniżyć cenę OC?

Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy lub nie jest świadoma faktu, że ubezpieczenie OC musi mieć nawet ten samochód, który nie jest na co dzień użytkowany. Tyczy się to między innymi wraków i aut powypadkowych. Jeśli nie są one użytkowane lepiej odsprzedać je na skup, np. skup samochodów Warszawa, Białystok, Kraków, Wrocław itp. W innym wypadku trzeba poszukać polisy OC, bo istnieje ryzyko, że właściciel samochodu osobowego zostanie obciążony mandatem w wysokości nawet 4500 zł. Jak znaleźć najtańsze polisy ubezpieczeniowe na rynku?

Skorzystać można między innymi z porównywarek internetowych. To niezwykle pomocne narzędzia, które po wpisaniu parametrów samochodu i informacji o ubezpieczycielu pozwalają porównać wysokość polis w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie jest to oczywiście jedyny sposób.

Dobrym pomysłem jest też zakup polisy OC i AC. Oczywiście dla samochodów, których miejsce jest na złomie, czy też tych, które właściciel w niedalekiej przyszłości ma zamiar sprzedać na auto komis Warszawa lub inny, nie jest to najlepszy pomysł. Dla samochodów „na chodzie” można o tym pomyśleć. Tak samo, jak opłacić całą składkę z góry, a nie rozbijać ją na raty. Promocje obowiązują również za opłaty kartą. Nie jest to żadna reguła, ale niekiedy przy zapłacie kartą kierowca może otrzymać kilka procent zniżki.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na tańsze ubezpieczenie OC samochodu jest znalezienie dla niego współwłaścicieli. Nie ma nic dziwnego w tym, że auto ma kilku właścicieli. Często młodzi kierowcy rejestrują samochód na rodziców lub współdzielą z nimi pojazd. Wówczas zniżki za polisę OC brane są na podstawie bezszkodowej jazdy, o ile taka była, bardziej doświadczonego kierowcy. W ten sposób młody kierowca zapłaci mniej. Jednak takie rozwiązanie ma dwie strony medalu. Jeżeli dojdzie do wypadku, to zniżki utracą wszyscy właściciele pojazdu, również ci, którzy w danej stłuczce nie zawinili.

Nie są to oczywiście wszystkie sposoby na tańsze OC. Możliwości na tej płaszczyźnie jest jeszcze co najmniej kilka. W dalszym ciągu wiele zależy od samego samochodu. Droższe jest ubezpieczenie dla pojazdów z większymi silnikami, a więc młodzi kierowcy, którzy nie mają wypracowanych zniżek, powinni uważać i nie nabywać takich pojazdów. Taniej z reguły jest też w mniejszym mieście, gdzie według ubezpieczycieli ryzyko spowodowania wypadku jest niższe. Warto analizować i płacić jak najmniej, a jak się okazuje, wiele osób na ubezpieczeniu OC po prostu przepłaca. Dobrze jest umieć uczyć się na błędach innych kierowców i za ubezpieczenie samochodu zapłacić jak najmniej.

1 Komentarzy

  1. Pablopicasso005 8 maja 2019 at 14:57

    Tyle teraz tych firm ubezpieczeniowych . Jest w czym przebiuerac . Tylko komu sie chce …..

Dodaj komentarz

Back to Top