Kupowanie na Aliexpress

Kupowanie na Aliexpress

Finanse, Handel, Zakupy

Jeśli jesteś fanem tanich, internetowych zakupów, na pewno zdążyłeś poznać serwis Aliexpress. Można go porównać do rodzimego Allegro, z tą różnicą że większość towarów sprzedawanych na Aliexpress jest pochodzenia Chińskiego i będą wysyłane właśnie z Chin. Jakie są tego zalety? Dowiesz się o tym z naszego artykułu.

Zalety kupowania na Ali

Przede wszystkim zdecydowanie niższe ceny. Zazwyczaj będziesz kupował u pośredników, ale również zdarzają się producenci. Tak czy inaczej, zdecydowanie niższe marże sprawiają, że produkt który na allegro kosztuje 10 złotych, na aliexpress można zakupić w cenie 2,50 zł. To jednak nie wszystko. W niemal większości przypadków, sprzedawcy zapewniają bezpłatną wysyłkę kupionych towarów do Polski. Oczywiście jeśli chcesz, możesz wybrać dostawę płatną, firmą kurierską i otrzymać paczkę szybciej, jednak koszt takiej przesyłki to nawet 200 złotych. Jeśli więc nie spieszy ci się z otrzymaniem zakupu, warto pozostać przy wysyłkach bezpłatnych.

Wady kupowania na Ali

Do wad można zaliczyć długi czas oczekiwania na przesyłkę. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, bezpłatne wysyłki mają to do siebie, że są realizowane jako usługi pocztowe, znane z tego że dostawa paczki zajmie od 2 do 4 tygodni. Nie polecamy więc kupowania na Ali prezentów, jeśli planujesz je wręczyć za kilka dni. Kolejną wadą jest rozliczanie zakupów w dolarach. Kurs USD, w zależności od wahań giełdowych, może ostro rosnąć lub powoli spadać. Oznacza to dużą zmienność cen, którą trudno przewidzieć odwlekając zakupy. Dlatego, jeśli cena produktu Cię satysfakcjonuje, warto od razu zdecydować się na transakcje.

3 komentarze

  1. Aga 28 listopada 2016 at 11:27

    wszystko spoko, fajnie ale jakoś nie ufam chińskim produktom…

  2. Anulka 20 marca 2018 at 07:14

    Ja kupuję często. Zazwyczaj jakieś drobne rzeczy – do 3 dolarów. Kupiłam sporo akcesoriów do makijażu, akcesoriów do łowienia ryb. Jakieś drobne rzeczy do domu. ogólnie polecam. Długo się czeka ale takie tanie zakupy bardzo cieszą. Polecam kejsy na telefon.

  3. barbara5 25 marca 2019 at 16:31

    na paczki z aliexpress trzeba czekac dosc dlugo czesto ponad miesiac. Biorac pod uwage niska cene warto poczekac

Dodaj komentarz

Back to Top