Praca na budowie – dlaczego warto ją podjąć?

Praca na budowie – dlaczego warto ją podjąć?

Budownictwo, Praca

Szacuje się, że w branży budowlanej braki kadrowe sięgają obecnie ok. 150 tys. pracowników na 400 tys. zatrudnionych. Nic dziwnego, że największe firmy budowlane zarzuciły sieci w poszukiwaniu kandydatów, którzy będą realizować kluczowe inwestycje w kraju. Z pewnością wśród wielu potencjalnych pracowników, którzy planują się przebranżowić bądź dopiero rozpoczynają swoją karierę, nie brakuje takich, którzy zastanawiają się: dlaczego warto podjąć pracę na budowie? Wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym tekście. Zapraszamy do lektury.

Praca na budowie | Zarabiasz więcej

Każdy człowiek chciałby otrzymywać godziwe wynagrodzenie za swoją pracę. Utarty schemat, w którym żyje się od wypłaty do wypłaty na granicy egzystencji, to scenariusz wciąż bardzo popularny, tym bardziej wśród osób, które zarabiają minimalną krajową. Oczywiście, czynników wpływających na zarobki jest znacznie więcej – wiele zależy od firmy, w jakiej przyjdzie pracować, doświadczenia, kwalifikacji czy nawet samego miejsca zamieszkania.

Decydując się na pracę w sektorze budowlanym, od początku można liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Biorąc pod uwagę fakt, że sektor ten przyjmuje również osoby bez doświadczenia, jest to szansa na karierę dla wielu młodych osób, które stawiają pierwsze zawodowe kroki. W pracy na budowie jest miejsce dla każdego – niezależnie od poziomu umiejętności i zainteresowań. Dobra firma nie tylko powinna zadbać o Twój rozwój, ale także zagwarantować możliwość awansu na stanowisko z wynagrodzeniem nawet 3 razy wyższym niż początkowe, zwłaszcza w przypadku, kiedy zostaniesz zawodowcem w swoim fachu np. operatorem specjalistycznej maszyny budowlanej. Pracując na budowie, zarobisz więcej niż w wielu innych branżach.

Praca na budowie | Rozwijasz się

W najlepszych firmach z tego sektora, czeka Cię stabilna przyszłość i możliwość sukcesywnego rozwoju. Ponadto możesz liczyć na pakiet szkoleń, dzięki któremu nabędziesz nowe umiejętności – te okażą się niezbędne w trakcie pracy. Dobry pracodawca wesprze Cię w staraniach o dodatkowe uprawnienia i certyfikaty. Ponadto umożliwi pracę z najlepszymi fachowcami, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Stawiając na firmę, która inwestuje w Ciebie i Twoje aspiracje, masz pewność, że czeka Cię przyszłość, na jaką zasługujesz. Wszystko w Twoich rękach.

Praca na budowie | Kreujesz rzeczywistość

Niewiele osób może poszczycić się faktem, że posiada realny wpływ na rozwój polskiej infrastruktury. Praca w sektorze budowlanym, mimo że nie należy do najprostszych, jest bardzo satysfakcjonująca i ważna. Tu nie ma miejsca na rutynę. Pracując w tej branży szybko dostrzeżesz efekty swoich działań, na bieżąco obserwując jak ze zgliszczy, powstaje coś niezwykłego, mającego realny wpływ na życie wszystkich wokół.

Wyobraź sobie, że po ukończonej budowie przejeżdżasz mostem, który budowałeś – dopiero wtedy dociera do Ciebie, że rozwiązałeś problem wielu ludzi, którzy wcześniej musieli poświęcić więcej czasu i pieniędzy, by dojechać do celu.

Praca na budowie pozwoli Ci kreować rzeczywistość i zaspakajać potrzeby – ma znaczenie w szerokim wymiarze – dla obywateli i gospodarki kraju. Dzięki niej poznasz wielu ludzi, a kto wie, może nawet lepiej niż dotąd, samego siebie.

Pracuj na budowie. Postaw na STRABAG!

Firma STRABAG oferuje stabilne zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach. Dołącz do zespołu najlepszych zawodowców w Polsce!

Szukasz pracy na budowie, choć nie masz doświadczenia? Postaw pierwsze kroki jako robotnik budowlany. Poznaj od podstaw świat budowy, by następnie dzięki kursom i certyfikatom, które sfinansujemy, awansować na prawdziwego zawodowca – zbrojarza, cieślę, operatora maszyn bądź brukarza. Z nasz pomocą powołasz do życia wszystkie zawodowe ambicje – każdy pracownik może liczyć na pakiet szkoleń, który pozwoli lepiej zaadaptować się w nowym miejscu pracy. Rozwijaj swoje umiejętności i pracuj z najlepszymi zawodowcami. Poznaj wyjątkowych ludzi i realizuj z nimi projekty, które na lepsze zmieniają rzeczywistość.

STRABAG to europejski koncern budowlany, którego siedziba mieści się w Wiedniu. Firma działa w branży technologii budowlanych od 1835 r., a w Polsce od 1987 roku (budowa hotelu Marriott w Warszawie). Obecnie STRABAG realizuje ponad 200 inwestycji budowlanych w kraju, zatrudniając ok. 6,5 tys. pracowników.

Zakres usług budowlanych oferowanych przez firmę obejmuje, takie obszary jak: budownictwo ogólne, inżynieryjne, infrastrukturalne oraz specjalistyczne.

Sprawdź najnowsze oferty pracy w STRABAG!

Decydując się na pracę w STRABAG, pomożesz w realizacji kluczowych inwestycji w kraju, a przede wszystkim zadbasz o swój rozwój i przyszłość.

STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 75 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ok. 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6000 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 4 mld PLN.

Więcej informacji znajdziesz na: www.strabag.pl

3 komentarze

  1. Maniek5000 25 lipca 2021 at 17:07

    Niestety w dzisiejszych czasach pracowników na budowach coraz mniej. Analitycy mówią że na dzień dzisiejszy brakuje już 60 tys pracowników budowlanych. Jak tak dalej pójdzie, nie będzie komu stawiać nowych osiedli. Dlatego też trzeba dbać o takich pracowników, bo od nich zależy kto gdzie i czy tam zamieszka.

  2. kp 28 października 2021 at 23:07

    Bardzo potrzebni są pracownicy fizyczni, mamy już za dużo korporasów i siedzących po biurach. Żadna praca nie hańbi a bez budowlańców większość z nas nie miała by gdzie mieszkać. Jednak z doświadczenia wiem, jak traktują pracodawcy takich ludzi. Zasługują na więcej szacunku szczególnie jeśli są sumienni i pracowici.

  3. kreciklove 5 listopada 2021 at 15:20

    Ludzi wykfalifikowanych coraz mniej a poprawy sytuacji nie widać. Dotyczy to szerokiej grupy działalności. Dodatkowym problemem jest od zawsze „zarobek”. Początkujące osoby często mają wygórowane życzenia a osoby z długim stażem są traktowane jakby dopiero odbywały praktyki. Mam nadzieje ,że sytuacja się poprawi.

Dodaj komentarz

Back to Top