Zdrowe włosy, czyli jakie? Jak mieć piękne włosy?
Uroda, Zdrowie 31 stycznia 2018,Co druga kobieta najwięcej pieniędzy wydaje na kosmetyki do włosów – zdrowe, lśniące i gęste pasma to cel, do którego dążymy nieustannie. Niestety odżywki i maski z drogerii nie działają tak, jak powinny, a włosy często buntują się od nadmiaru syntetycznych substancji – natury nie da się bowiem oszukać chemią. Dziś podpowiemy, jak mieć zdrowe i piękne włosy – po prostu.
Czy da się mieć zdrowe i piękne włosy? Naturalnie!
Natura to potężna siła jest w stanie wyleczyć wiele schorzeń, stawia na nogi, poprawia nastrój, opóźnia starzenie. Naturalne substancje to kompleksowo działające, idealnie dopasowane do potrzeb naszych włosów i skóry, bezpieczne lubrykanty o potężnej mocy.
Natura to – można rzec – największa fabryka świata, tworząca najskuteczniejsze kosmetyki i medykamenty. Jednymi z topowych substancji są naturalne olejki – czyli bursztynowe, półpłynne substancje, pozyskiwane z wszelkich nasion i orzechów. Ich moc sprawcza nie ma sobie równych, a największą zaletą jest umiejętność dogłębnej regeneracji i pobudzenie wzrostu włosów. Dzięki nim wykonamy uzdrawiające olejowanie włosów.
Jak uzdrowić włosy olejkami?
Aby włosy stały się takie, jakie widzimy na głowach modelek potrzeba doprawdy niewiele.
Po pierwsze – należy uzbroić się w naturalny olejek (najlepiej, jeśli będzie to opracowana mieszanka kilku naturalnych olejów, odpowiednio dobrana do rodzaju włosów).
Po drugie – systematycznie nakładać olejki (lub ich mieszankę) na włosy i skórę głowy. Robi się to identycznie, jak przy maskach na włosy, tyle że formuła kosmetyku jest nieco inna, czyli oleista. To ważne, aby olejki były naturalne i pozbawione silikonów oraz parabenów i aby można je było bezpiecznie nałożyć na skalp – oczyszczą one wówczas skórę głowy, odpowiednio ją nawilżą, a co ważniejsze – wnikną w cebulki włosowe i wzmocnią włosy od podstaw.
Jak wyglądają włosy po olejowaniu?
Przede wszystkim zyskują blask i świetną formę. Stają się błyszczące i gładkie, ich kolor wzmacnia się, a włosy przestają wypadać. Pobudzone do pracy cebulki są w świetnej formie, dzięki czemu pasma rosną szybciej i stają się gęstsze. Olejki wnikają ponadto do wnętrza włosa i naprawiają jego uszkodzoną strukturę.
1 Komentarzy
Czasem problemy z włosami nie leżą konkretnie w nich ale w skórze głowy. kiedy szampony i odżywki są mało skuteczne – warto zwrócić się po pomoc do lekarza dermatologa lub endokrynologa. Być może problem leży głębiej.