Jak wybrać odpowiedni wieszak na rower?

Jak wybrać odpowiedni wieszak na rower?

Poradnik, Sport, Zakupy
[REKLAMA]

Rower to jedna z wielu alternatyw dla przemieszczania się po mieście samochodem lub pieszo. O ile samo użytkowanie dwukołowego pojazdu jest komfortowe, o tyle przechowywanie go w pomieszczeniach rodzi problematyczne sytuacje. Unikniesz ich, wybierając wieszak na rower. Z jakiego względu uchodzi za użyteczne akcesorium i jak dobrać najlepszy model? Czytaj dalej, by rozwiać swoje wątpliwości.

Dlaczego wieszak na rower jest tak użyteczny?

Codzienne korzystanie z roweru wymaga zagospodarowania odpowiedniej ilości miejsca do jego przechowywania. Chcąc optymalnie spożytkować dostępną przestrzeń w garażu, pokoju bądź piwnicy, warto wybrać wieszak na rower. Mowa o akcesorium występującym w różnorodnej formie – wiszącej lub stojącej. Konkretny wariant spośród wielu modeli z łatwością dopasujesz więc do metrażu pomieszczenia.

Choć nie jest to najważniejsza rola elementu zabezpieczającego jednoślad, z powodzeniem może wzbogacić wnętrze dowolnego miejsca. Wystarczy, że dobierzesz designerski rodzaj. Tych na rynku nie brakuje. A jeśli chcesz, wieszak wykorzystasz na zewnątrz. W tym wypadku wybór musi być dokładnie przemyślany. Wystarczy wspomnieć o potencjalnie szkodliwym wpływie warunków atmosferycznych ograniczających zdatność akcesorium do użytku.

Wieszak na rower – jak wybrać najlepszy z nich? 

Dobrej jakość wieszak na rower odznacza się kilkoma istotnymi właściwościami. Przede wszystkim znaczenie ma wytrzymałość materiału zastosowanego w produkcji. Świetnym przykładem jest blacha ocynkowana. Opady atmosferyczne nie przyczyniają się do korozji. Nie straszna jej również wysoka temperatura. Tego typu akcesorium z powodzeniem użyjesz więc we wspomnianych warunkach zewnętrznych.

Co oprócz tego? Pamiętać trzeba o nośności dopasowanej do ciężaru jednośladu. A jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia, przyda się specjalna blokada chroniąca przed kradzieżą powieszonego roweru. Z kolei ogumienie ograniczy ryzyko zarysowania ramy sprzętu. 

Co jeszcze uwzględnić przy wyborze wieszaka na rower?

Pamiętaj, że wieszak na rower może zabezpieczać więcej, niż jeden jednoślad. Jeśli oprócz Ciebie również i inne osoby wykorzystują powyższy środek transportu, warto uwzględnić i ich potrzeby. Akcesoria dla większej liczby rowerów oczywiście posiadają lepszą nośność, a tym samym są solidniejsze.

Co więcej, poszczególne rodzaje umożliwiają zawieszanie przez ramę lub przednie bądź tylne koło. W tym aspekcie nie ma wskazanego rozwiązania. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Back to Top