Lampy stołowe z abażurem – jaką rolę odgrywają we wnętrzu?

Lampy stołowe z abażurem – jaką rolę odgrywają we wnętrzu?

Wnętrza

Lampy stołowe z abażurem stanowią ciekawy dodatek dekoracyjny do wnętrz. Znajdują swoje miejsce na biurku, szafce nocnej czy też komodzie. Mogą być ozdobą salonu, pokoju dziecięcego, sypialni, przedpokoju, a nawet gabinetu. Zastanawiasz się, jaką rolę odgrywają we wnętrzu lampy stołowe z abażurem? Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Lampy stołowe z abażurem – jaką rolę odgrywają we wnętrzu?

Lampy stołowe z abażurem pozwalają zbudować nastrój w pomieszczeniu i go ocieplić. Dzięki nim możesz stworzyć przestrzeń, w której będziesz mógł odpocząć i wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy. Ich zadaniem jest rozświetlenie, a nie oświetlenie wnętrza. Materiałowy klosz tłumi światło i ukierunkowuje je. Lampy stołowe z abażurem najczęściej znajdują zastosowanie w sypialni, gdzie umieszcza się je na stolikach nocnych po obu stronach łóżka. Tym samym budują romantyczną atmosferę i sprzyjają wyciszeniu lub wieczornym rozmowom.

Jaką lampę stołową z abażurem wybrać?

Wybierając lampy stołowe z abażurem do pomieszczenia, zwróć uwagę, by pasowały wielkością do rozmiarów wnętrza i blatu mebla, na których je ustawisz. Duże modele doskonale wkomponują się w przestronne salony, pokoje, sypialnie czy przedpokoje. Z kolei mniejsze idealnie odnajdą się w niewielkich wnętrzach lub tam, gdzie chcesz, by pełniły jedynie funkcję dekoracyjną. Jeśli zdecydowałeś się na nowoczesną klasykę, postaw na lampy z abażurem w kształcie walca. Są one pokryte tkaniną łatwo zmywalną, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości nie sprawi Ci żadnego problemu. Modele te będą pasować do pomieszczeń zaaranżowanych zarówno w minimalistycznym, jak i klasycznym stylu. 

Jak czyścić materiałowy abażur?

Systematyczna dbałość o materiałowy klosz zapewni jego estetyczny wygląd przez długi czas. Jest to ważne ze względu na fakt, że jest on bardzo podatny na osadzanie kurzu. Do czyszczenia abażura niezbędna będzie szmatka z mikrofibry. Powinna być ona miękka i nie może posiadać żadnych ostrych przeszyć. Należy ją delikatnie zwilżyć i przecierać fragment po fragmencie. Nie możesz także zapomnieć o żarówce. Długo zalegający na niej brud zmniejsza natężenie światła. Aby ją wyczyścić, powinieneś ją najpierw wykręcić z oprawki. Następnie przetrzyj ją wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Na koniec wytrzyj za pomocą suchej ściereczki. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem czyszczenia abażura i żarówki, lampę musisz odłączyć od zasilania.

Dodaj komentarz

Back to Top