Jak urządzić pokój dla nastolatka?
0 Comment 63370

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Poradnik, Wnętrza
[REKLAMA]

Choć wystrój mieszkania tworzy się na długie lata, inaczej jest w przypadku dzieci. Szybko one rosną, a przy okazji zmieniają się ich potrzeby oraz oczekiwania. Moment przełomowy nadchodzi, gdy potomek wchodzi w wiek dojrzewania. Jak wówczas przygotować dla niego pokój?

Wspólne urządzanie pomieszczenia

Przez kilkanaście pierwszych lat życia dziecka to rodzice decydują o jego środowisku. Nastolatek zaczyna jednak być coraz bardziej świadomy swojej tożsamości, a co za tym idzie, własnych potrzeb oraz pragnień. Należy więc włączyć go w proces tworzenia aranżacji pokoju. Nie powinien on decydować o wszystkim – to w końcu opiekunowie mają więcej życiowego doświadczenia, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Jego zdanie powinno być jednak równie ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę pokoju czy styl wystroju.

Przede wszystkim funkcjonalność

Pokój nastolatka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Statystyki pokazują, że okres adolescencji to czas, kiedy człowiek bardzo dużo śpi – łóżko powinno być więc wygodne. Należy mieć na uwadze również biurko oraz odpowiednio krzesło zapewniające podparcie dla kręgosłupa. Młodzieniec na pewno będzie spędzał wiele czasu na nauce, przygotowując się do państwowych egzaminów. Warto także postawić na pojemną szafkę (najlepiej z lustrem, w którym nastolatek może sprawdzić swoje stylizacje) oraz regał lub komodę, gdzie schować można różne książki oraz przedmioty.

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Jakie konkretnie meble wstawić do pokoju młodzieżowego? Odpowiedź jest jedna: nowoczesne! Powinny być one proste w formie – gust nastolatka na przestrzeni lat będzie się zmieniać, nie ma co więc stawiać na ekstrawaganckie opcje. Młodzi ludzie uwielbiają przyozdabiać ściany plakatami, dobrze więc, aby meble były neutralne. Popularnością cieszy się umeblowanie w jasnych barwach, można również wybrać opcję dwukolorową. Więcej o tym, jak dobrać meble do pokoju nastolatka można przeczytać tutaj: http://duzarodzina.pl/nowoczesne-meble-mlodziezowe-do-pokoju-nastolatka/.

Pokój nastolatka powinien być miejscem przytulanym, a zarazem na czasie. Lepiej zapomnieć o takich rzeczach jak elegancja czy szyk. Umeblowanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne i pomagać w utrzymaniu porządku. Nie jest to wcale takie łatwe, bo adolescent dysponuje licznymi ubraniami, książkami i gadżetami. Przemyślana aranżacja sprawi jednak, że pomieszczenie świetnie się sprawdzi, ułatwiając nastolatkowi funkcjonowanie na co dzień. Ważne jest jednak to, aby w trakcie urządzania wnętrza, wziąć pod uwagę jego opinię.

Dodaj komentarz

Back to Top