Sprzątanie miejsc zgonu – co warto wiedzieć?

Sprzątanie miejsc zgonu – co warto wiedzieć?

Usługi

Sprzątanie miejsca śmierci warto powierzyć profesjonalistom, ponieważ ciało w stanie rozkładu nie tylko jest źródłem przykrego zapachu, ale i potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Dowiedz się więcej na temat procesów zachodzących w organizmie po zgonie i dlaczego niezwykle istotne jest przeprowadzenie specjalistycznej dezynfekcji.

Sprzątanie miejsc, w których przebywał chory lub osoba zmarła

Nie ma znaczenia, czy chory przebywał w miejscu swojego zamieszkania czy w publicznej placówce zdrowia. Konieczne jest przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji pomieszczeń oraz przedmiotów, z którymi ta osoba miała kontakt. Szczególnie jest to istotne w przypadku domów, w których mieszkają dzieci lub osoby o obniżonej odporności, ponieważ są one najbardziej narażone na negatywne skutki oddziaływania toksycznych substancji.

Profesjonalna dezynfekcja

Specjalistyczne firmy zajmujące się sprzątaniem miejsc zgonów przeprowadzają swoje działania w prywatnych mieszkaniach oraz lokalach, bez względu na przyczynę śmierci (sytuacja losowa, choroba lub śmierć naturalna, samobójstwo). Usługi tego typu wymagają bowiem użycia sprawdzonych i skutecznych środków, a sam proces powinien przebiegać we współpracy z odpowiednimi służbami. W niektórych przypadkach wymagane jest zerwanie boazerii, paneli, czyli miejsc, w których potencjalnie mogły zagnieździć się drobnoustroje. Profesjonaliści dokładnie wyczyszczą powierzchnie, na których mogły pozostać fragmenty ludzkich tkanek.

Fachowo przeprowadzona dezynfekcja umożliwia pozbycie się bakterii gnilnych i brzydkich zapachów. Warto wiedzieć, że substancje wydobywające się z ciała w fazie rozkładu (ptomainy) w temperaturze pokojowej, przyjmują postać bezbarwnych cieczy, przez co zostają niezauważone przez niewprawione osoby w przeprowadzaniu tego typu czynności.

Jaką metodę wybrać?

Z ciała zmarłego wydobywają się niebezpieczne dla zdrowia substancje (nazywane również trupim jadem): ptomainy, do których należą kadaweryna oraz putrescyna. Z tego względu ważne jest sięgnięcie po sprawdzone metody do walki z nimi. Fachowcy dysponują narzędziami, które pomagają skutecznie pozbyć się zarówno tych substancji, jak i fetoru. Przykładem są tu takie metody jak użycie specjalistycznej chemii, ozonowanie, zamgławianie ULV.

Co istotne, ozonowanie sprawdza się także w przypadku konieczności wyeliminowania z pomieszczeń zarazków po takich chorobach jak gronkowiec, świerzb, grypa czy odra.

Więcej informacji na temat profesjonalnego sprzątania miejsc zgonów znajdziesz na stronie: https://profesjonalneozonowanie.pl/zastosowanie-ozonu/dezynfekcja-po-zgonach/

1 Komentarzy

  1. Justyna 2 sierpnia 2019 at 22:40

    Dobrze wiedzieć, że istnieją takie firmy. Dzięki!

Dodaj komentarz

Back to Top