Budowa dystrybutorów paliwa z systemem samoobsługowym
0 Comment 4337

Budowa dystrybutorów paliwa z systemem samoobsługowym

Gospodarka, Usługi

W firmach dysponujących własną flotą posiadanie własnych zapasów paliwa jest koniecznością – przekonuje nasz rozmówca z firmy MiM Mariusz Mańkowski. Hurtowy zakup większych ilości paliwa to dla przedsiębiorcy oszczędność na samym zakupie, ale także gwarancja jakości napędu podawanego autom.

Łatwe tankowanie w Twojej firmie

Oczywiście posiadanie własnej stacji paliw wymaga inwestycji w odpowiednie, bezpieczne zbiorniki, a także dystrybutory, umożliwiające łatwe tankowanie pojazdów. Współcześnie stosowane automaty do tankowania pozwalają na czyste, łatwe i bardzo precyzyjne napełnianie baków, właśnie dzięki systemowi samoobsługowemu.

Komputer dystrybutora samoobsługowego

Najważniejszym elementem dystrybutora jest jego „mózg”, czyli komputer. Osoby upoważnione do tankowania, właśnie dzięki komputerowi mogą dowolnie programować każde tankowanie. Instrukcje na wyświetlaczu dystrybutora pozwalają decydować, jaka ilość paliwa ma zostać pobrana lub jak długo ma trwać tankowanie (wtedy automat samoczynnie się wyłączy).

Jednak co jeszcze ważniejsze, komputer pozwala właścicielom stacji na dokładną kontrolę użytkowania paliwa przez pracowników. System dystrybutora paliwa nie tylko rozpoznaje logującego się użytkownika, ale także zapamiętuje kolejne operacje i zapisuje je w pamięci.

Mechaniczna część dystrybutora

Komputer umożliwia sterowanie urządzeniem, jednak jego działanie napędza „serce”, czyli podzespoły mechaniczne. Najważniejsza jest pompa z silnikiem. Oprócz tego znajduje się tu również licznik i zawory do sterowania przepływem paliwa. Natomiast każdorazowe tankowanie wymaga nie tylko komputera, ale także węży z pistoletami, które w ilości przynajmniej jednego musi posiadać każdy dystrybutor.

Dodaj komentarz

Back to Top