Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów.
Uroda 6 lutego 2020,Jeśli wydaje ci się, że twoje włosy nieustannie wyglądają nieestetycznie, prawdopodobnie popełniasz błędy podczas codziennej pielęgnacji. Trudno uwierzyć, że włosy mogą nie wyglądać dobrze pomimo tego, że są myte codziennie przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków.
Jakie błędy są często popełniane podczas pielęgnacji włosów?
Najczęstszym błędem jest nakładanie odżywki zbyt blisko skóry głowy, przez co włosy stają się oklapnięte. Poza tym odżywkę należy nakładać na odsączone od wody włosy, ponieważ tylko wtedy ma szansę zadziałać tak, jak powinna. Należy dokładnie spłukać odżywkę po około 2-3 minutach od jej nałożenia.
Częstym błędem jest także niewłaściwe rozczesywanie włosów. Trzeba robić to delikatnie i powoli, nie szarpiąc, ani nie pociągając zbyt mocno pasm. Najlepiej używać grzebienia o szeroko rozstawionych zębach i zaczynać rozczesywanie od końcówek i stopniowo przechodząc do góry- nigdy odwrotnie. Należy pamiętać, by po myciu włosów, nie pocierać ich ręcznikiem zbyt mocno, wystarczy delikatnie odsączyć nadmiar wody i zdjąć ręcznik z głowy. Gdy ręcznik zbyt długo jest pozostawiony na głowie, włosy mogą zacząć szybciej się przetłuszczać.
Kolejnym błędem jest używanie prostownicy każdego dnia. Wysoka temperatura niszczy włosy nieodwracalnie, sprawia, że włosy stają się matowe, suche i szorstkie. Lepszym rozwiązaniem jest keratynowe prostowanie włosów, które także nie jest zabiegiem obojętnym dla włosów, lecz z pewnością jest mniejszym złem dla kondycji włosów.
Co jeszcze osłabia włosy?
Bez wątpienia włosy są osłabione i nie wyglądają dobrze, jeśli są traktowane kosmetykami niedopasowanymi do rodzaju włosów. Cienkie i osłabione włosy wymagają lekkich, przejrzystych szamponów, a nie tych ciężkich, kremowych z zawartością różnych olejów. Do włosów suchych lub normalnych najlepszy będzie łagodny, nawilżający szampon np. Tołpa Green, Ziaja, Vianek Szampon, który zawiera glicerynę, panthenol, proteiny owsa, olej z kiełków pszenicy z pewnością sprawdzi się do włosów wymagających nawilżenia. Ważne jest, aby szampon zawierał witaminy i naturalne składniki, które nie obciążą włosów. Poza tym warto czytać etykiety umieszczone na opakowaniach szamponów i odżywek, które informują, czy dany kosmetyk zawiera szkodliwe substancje np. glikol propylenowy, SLS, SLES, dietanoloamina (DEA), monoetanoloamina (MEA), triethanolmine (TEA). Są to składniki, które odpowiadają za powstawanie piany, silne detergenty, które mogą powodować alergie skórne, a także mogą niszczyć włosy.
Dodaj komentarz