Dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularny?
Medycyna, Uroda 12 kwietnia 2022,Obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni przez długi czas chcą prezentować się dobrze i młodo. Niestety wraz z upływem czasu na każdej twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra zaczyna tracić jędrność. Usta robią się wąskie, a policzki nieco zapadają. Rozwiązaniem w tym przypadku jest medycyna estetyczna i zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego.
Czym właściwie jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, co dla wielu osób może być sporym zaskoczeniem. Znajduje się głównie w skórze, mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Obecny jest także w tkankach łącznych, buduje ściany naczyń krwionośnych i stanowi składnik płynów ustrojowych. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naskórku, co zapewnia odpowiedni poziom jego nawilżenia. Występuje także w skórze właściwej, gdzie jest łącznikiem włókien elastynowych i kolagenowych. Niestety wraz z upływem lat poziom kwasu hialuronowego w organizmie spada. Powstają wówczas zmarszczki, a skóra wiotczeje i staje się sucha.
W jakich zabiegach wykorzystywany jest kwas hialuronowy?
Zabiegi medycyny estetycznej polegające na wstrzykiwaniu w głąb skóry kwasu hialuronowego są często wybierane przez osoby, które chcą ukryć oznaki starzenia. Preparaty w postaci przezroczystego żelu idealnie nadają się do wypełniania zmarszczek. Skutecznie niwelują bruzdy, ale wykorzystać je można również do korekty nosa, wypełniania ust, modelowania linii żuchwy czy likwidowania cieni pod oczami. Kwas hialuronowy ma naprawdę szerokie zastosowanie. Wiele ciekawych informacji na ten temat znaleźć można pod adresem https://www.ruczajclinic.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/.
Nic więc dziwnego w tym, że w drogeriach nie brakuje kremów do twarzy z kwasem hialuronowym w składzie. Ich regularne stosowanie w dużej mierze poprawia stopień nawilżenia cery. Jednak najlepsze efekty daje wstrzykiwanie tej substancji w określone miejsca na skórze. Trzeba jednak pamiętać, że rozkłada się ona w organizmie, co jest zjawiskiem normalnym. Efekty zabiegów nie są więc trwałe. Utrzymują się średnio od kilku do kilkunastu miesięcy.
Zabiegi z kwasem hialuronowym – czy wymagają rekonwalescencji?
Wiele osób mimo wszystko obawia się zabiegów medycyny estetycznej z udziałem kwasu hialuronowego. Czy rzeczywiście jest czego się bać? W tym przypadku mogą powstać jedynie niewielkie siniaki i delikatna opuchlizna, ale dolegliwości te znikają po zaledwie kilku dniach. Na tego typu urazy narażona jest przede wszystkim skóra w okolicach oczu oraz ust, jest bowiem cienka i wrażliwa. W przypadku mezoterapii igłowej z użyciem kwasu hialuronowego pod skórą pojawić się mogą małe grudki skupionej substancji. Szybko przestają być jednak widoczne, a kwas rozkłada się w równomierny sposób.
Jakie efekty daje stosowanie kwasu hialuronowego?
Stosowanie kwasu hialuronowego przekłada się na widoczną poprawę stanu skóry. Substancja ta działa odmładzająco i rewitalizująco, co potwierdzają liczne badania naukowe. Skóra po wchłonięciu preparatu prezentuje się znacznie lepiej niż przed zabiegiem. Tak jest zresztą przez wiele tygodni. Niewielkie zmarszczki mogą nawet całkowicie zniknąć. Kwas hialuronowy działa w zasadzie od razu, ale efekty w pełni ocenić można zazwyczaj po 2-3 dniach. Tkanki potrzebują bowiem chwili na regenerację. Trzeba więc cierpliwie poczekać na ustąpienie opuchlizny.
Dodaj komentarz