Udana przeprowadzka krok po kroku
Transport, Usługi 26 maja 2021,Każda przeprowadzka to wielkie wydarzenie, poprzedza bowiem nowy rozdział życia, nowe środowisko i nowe wyzwania. Ta przygoda może być pozbawiona stresu i okazać się początkiem lepszej przyszłości. Poniżej zaprezentujemy kilka aspektów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, gdy podjęliśmy już decyzję o przeprowadzce.
KROK 1 PLANOWANIE
Kluczem do udanej realizacji każdego celu jest dobry plan. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, a także bolesnych strat, warto usiąść z kartką papieru i długopisem, by sporządzić szczegółowy plan przeprowadzki. Dobrze, aby znalazły się w nim takie punkty jak:
- czas, którym dysponujemy,
- spis rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać,
- rzeczy, które chcemy sprzedać, przekazać innym lub wyrzucić,
- harmonogram działania
- dane kontaktowe do firmy przewozowej.
Gdy wiemy już kiedy chcemy się przeprowadzić warto w pierwszej kolejności skontaktować się z firmą przeprowadzkową, aby zarezerwować termin oraz ustalić zakres prac, ponieważ możemy spakować się samodzielnie lub też skorzystać z pomocy fachowców.
Przeprowadzka to fantastyczna okazja, aby przejrzeć nasz dobytek i zostawić tylko te rzeczy, które lubimy, potrzebujemy i które budzą w nas miłe uczucia. Stary płaszcz, nienoszony od dziesięciu lat i z całą pewnością nie założymy go przez kolejnych 10, możemy oddać potrzebującym. Przeczytaną książkę, do której już z pewnością nie wrócimy, możemy przekazać do biblioteki. Prezenty, które otrzymaliśmy, a nie trafiły w nasze gusta i przeleżały ukryte w szafkach możemy sprzedać np. na portalu aukcyjnym, a wyszczerbiony kubek, który nie budzi żadnego sentymentu po prostu wyrzucić.
KROK 2 PAKOWANIE
Gdy zbliża się czas przeprowadzki, a my podjęliśmy już decyzję o tym co zabierzemy ze sobą, należy zacząć pakowanie. W zależności od tego czy pakujemy się sami, z pomocą przyjaciół czy też korzystamy z usług firmy przeprowadzkowej na pakowanie możemy przeznaczyć różny przedział czasowy.
Jeżeli pakujemy się sami warto zacząć pakowanie trochę wcześniej, ponieważ zajmie nam ono w tym przypadku prawdopodobnie najwięcej czasu. Dobrze zacząć od pakowania rzeczy, których nie będziemy potrzebowali wcześniej niż na nowym miejscu, czyli np. książek, pamiątek, świątecznej zastawy czy ubrań na inne pory roku. Na samym końcu pakujemy naszą “walizkę podręczną”, w której znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy pozwalające wygodnie funkcjonować przez kilka pierwszych dni na nowym miejscu, nawet wówczas, gdy reszta rzeczy nadal leży zapakowana w kartonach.
W pakowaniu mogą nam również pomóc przyjaciele, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy sporo cennego czasu, ale także może to być ciekawa okazja do spotkania, pożegnania starego życia czy rozdysponowania rzeczy, których już nie potrzebujemy.
Gdy dysponujemy bardzo małą ilością czasu do przeprowadzki, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko dostarczą nam materiały do pakowania (takie jak folie, kartony, taśmy itp.), ale także pomogą zabezpieczyć cenne i szklane przedmioty oraz zapakować przedmioty wielkogabarytowe, a nawet zdemontować meble.
KROK 3 ZAŁADUNEK, TRANSPORT I ROZŁADUNEK
Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na kolejność układania rzeczy w samochodzie, dlatego opisanie zawartości pudeł podczas pakowania może bardzo usprawnić proces bezpiecznego transportu naszego dobytku.
Pamiętajmy, że należy znosić i układać wszystko w kolejności od najcięższych przedmiotów na dole do najdelikatniejszych przedmiotów u góry. Warto przy tym również zaufać specjalistom, którzy dodatkowo zabezpieczą wszystko np. zapinając w specjalne pasy, dzięki którym nic się nie przesunie podczas transportu.
Tak jak w przypadku układania pudeł na samochodzie, tak samo podczas przenoszenia ich do nowego miejsca należy uważać, żeby ciężkimi pudłami nie uszkodzić tych, w których znajdują się cenne i kruche przedmioty.
Jeśli zdecydujemy się na opisanie zawartości pudeł, to pomoże nam to w sprawnym ich rozlokowaniu we właściwych pomieszczeniach, a dodatkowo możemy szybko zlokalizować to, co jest nam potrzebne w pierwszej kolejności. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy później sporo czasu na przeglądaniu zawartości pudeł przy ich rozpakowaniu.
Ogrom naszego dobytku, mebli, ubrań i innych przedmiotów czy sprzętów, z pewnością przeraża. Ciężko sobie wyobrazić spakowanie tego wszystkiego i przetransportowanie do nowego domu, oczywiście najlepiej bez strat. Jednak stosując powyższe rady, w kilku krokach można zorganizować przeprowadzkę. Jeśli ktoś nie dysponuje meblowozem i obawia się transportu lustra czy przeszklonej witryny lub też przewiduje, że fortepian może nie zmieścić się do samochodu osobowego, to warto poprosić o pomoc firmę przeprowadzkową. Tu można sprawdzić ofertę firmy transportowej na przeprowadzkę, o której można przeczytać wiele pozytywnych opinii.
Dodaj komentarz