Jak radzić sobie ze stresem?

Stres to naturalna reakcja organizmu. W psychologii mówi się o eustresie i dystresie. Eustres to pozytywne, mobilizujące doświadczenie. Jednak najczęściej stres kojarzy nam się z dystresem. Dystres, czyli nieprzyjemne objawy – pocenie się, drżenie rąk, doświadczanie złości czy smutku. Bodziec stresowy uruchamia w naszym organizmie kaskadę reakcji, które można nazwać reakcją walcz lub uciekaj. Taka … Dowiedz się więcej