Czy jedzenie może poprawiać sprawność seksualną mężczyzn?
0 Comment 150

Czy jedzenie może poprawiać sprawność seksualną mężczyzn?

Erotyka, Mężczyzna, Seks
[REKLAMA]

Siedzący styl życia, stres i przemęczenie oraz naturalne procesy starzenia się mężczyzn sprawiają, że zaburzenia erekcji zdarzają się coraz częściej (1). Czy obok leczenia farmakologicznego są sposoby na poprawę sprawności seksualnej? Czy istnieją naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn?

Co z tą sprawnością seksualną?

Zaburzenia erekcji nie są uznawane za odrębną chorobę, a raczej symptom innych chorób. Na sprawność seksualną wpływ ma również styl życia mężczyzny oraz sposób jego odżywiania. Czasem zaburzenia erekcji mogą pojawić się na skutek silnego stresu, np. po śmierci bliskiej osoby, ale też w czasie rozpoczęcia związku z nową partnerką. Nadmierne, nawet jednorazowe, spożycie alkoholu również może prowadzić do obniżenia sprawności seksualnej na pewien czas (1).

Mężczyzna może chronić się przed zaburzeniami erekcji dbając po prostu o swoje zdrowie i eliminując czynniki ryzyka, które wpływają niekorzystnie na jego organizm, np. obniżając poziom testosteronu. W zachowaniu długiego zdrowia seksualnego niezbędne jest również zdrowe odżywianie się. Za jedną z najlepiej zbilansowanych pod tym względem diet jest dieta śródziemnomorska, bo wiąże się z jedzeniem dużej ilości warzyw, przetworów zbożowych, ryb, a małej tłuszczów zwierzęcych i czerwonego mięsa (1).

Główne zasady diety śródziemnomorskiej:

 • – używanie oliwy z oliwek jako podstawowego źródła tłuszczu,
 • – spożywanie dużej ilości owoców, warzyw, nasion roślin strączkowych i orzechów – najlepiej po każdym posiłku,
 • – codzienne spożywanie produktów zbożowych z pełnego przemiału,
 • – zastępowanie ziemniaków i białego ryżu kaszami,
 • – unikanie produktów wysoko przetworzonych,
 • – spożywanie jogurtów i serów,
 • – picie lampki czerwonego wina do posiłków,
 • – spożywanie dużej ilości ryb (zwłaszcza tłustych) i umiarkowanej jajek,
 • – spożywanie czerwonego mięsa maksymalnie 4 razy w miesiącu,
 • – zastąpienie soli ziołami,
 • – unikanie słodyczy,
 • – picie dużej ilości wody (co najmniej 1,5 litra dziennie),
 • – codzienna aktywność fizyczna (2).

Naturalne afrodyzjaki

Dieta śródziemnomorska jest bogata w owoce morza, które dostarczają do organizmu białko i kwasy tłuszczowe omega-3, ale mają również inne walory. Frutti di mare są przez dietetyków uznawane za naturalne afrodyzjaki. Podobno wchodziły w skład diety samego Casanovy, który na śniadanie zjadał 50 ostryg dla poprawienia sprawności seksualnej (3).

Jedno jest pewne, badania potwierdzają, że dieta śródziemnomorska jest doskonała przy profilaktyce bardzo wielu chorób, co prowadzi do lepszej kondycji życia w różnych dziedzinach – poprawie ulega również sprawność seksualna mężczyzny (2). Poznaj inne sposoby na poprawienie swojego życia seksualnego i zajrzyj na erekcja.expert.

 

 1. Grabski B, Cichoń W. Zaburzenia erekcji. Dostęp online: https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji Data dostępu: 07.04.2017
 2. Kozłowska-Wojciechowska M, Makarewicz-Wujec M. Dieta śródziemnomorska. Dostęp online:http://dieta.mp.pl/diety/zdrowe_diety/63640,dieta-srodziemnomorska Data dostępu: 07.04.2017
 3. Wnęk D. Owoce morza – dlaczego warto jeść? Jak kupić i przyrządzić? Dostęp online: http://dieta.mp.pl/zasady/124954,owoce-morza-dlaczego-warto-jesc-jak-kupic-i-przyrzadzic Data dostępu: 07.04.2017

Dodaj komentarz

Back to Top