Czym się różni dildo od wibratora?
0 Comment 1207

Czym się różni dildo od wibratora?

Erotyka, Seks
[REKLAMA]

Gadżety erotyczne to coraz szersza kategoria produktów. Zwolennicy dildo lub korków różnego typu są w stanie długo mówić o korzyściach, jakie płyną z ich stosowania. Część akcesoriów tego typu sprawia wrażenie bardzo podobnych. Dotyczy to między innymi wspomnianego dildo i wibratora. Czym różnią się oba typy zabawek dla dorosłych?

Dla aktywnych i bardziej pasywnych

Nawet ci, którzy orientują się w asortymencie sex shopów, potrafią mylić nazwy niektórych z nich. Bardzo często dildo jest kojarzone z wibratorem lub obie nazwy stosuje się zamiennie. Oba mają wspólnego przodka – kamienne fallusy, które stosowano do zabaw erotycznych. Dildo to sztuczny penis, który wprawiamy w ruch własną dłonią lub ruchem bioder, jeśli jest doczepione do uprzęży. Wibrator to mechaniczna stymulacja stref intymnych. Posiada akumulator lub baterie. W wielu modelach wystarczy umieścić go we wnętrzu i poddać się przyjemności, jaka z niego płynie. Słabsze wibracje służą do lekkiej stymulacji lub masażu.

Dildo, czyli imitacja seksu

Sztuczny penis zwykle wygląda bardzo realistycznie. Przypomina męski członek w stanie wzwodu. Ma starannie odwzorowane użyłowanie. Nie posiada żadnych funkcji wibracji lub pulsacji. Kto korzysta z takiego gadżetu? Przede wszystkim panie, które lubią masturbację połączoną z penetracją. Dildo nigdy nie zawodzi. Nie posiada mechanizmu, który może się wyładować lub zepsuć. Można go używać w każdych warunkach, także przy pełnym zanurzeniu w wodzie. W przeciwieństwie do nieco hałaśliwego wibratora sztuczny penis nie wydaje żadnych dźwięków. To idealna zabawka dla osób, które używają uprzęży, lub oddają się peggingowi.

Większa swoboda ruchu przy wibracji

Zwolennicy elektronicznych gadżetów seksualnych uważają, że wibrator dostarcza o wiele więcej doznań. Urządzeniami tego typu można też zwykle sterować, stopniując natężenie wibracji. Nawet średniej klasy wibratory posiadają co najmniej kilka trybów i rodzajów wibracji. Producenci dbają też, aby wibracje były coraz cichsze. Nowoczesne wibratory stymulują konkretne strefy erogenne. Te z zakrzywioną końcówką polecane są do punktu G. Modele analne mają dodatkowo zatyczkę, która uniemożliwia zaciśnięcie się na gadżecie mięśni i wchłoniecie ich do środka. Jak długo można zabawiać się wibratorem? Aż do rozładowania akumulatora lub wyczerpania baterii.

Podsumowując, dildo i wibrator to ta sama rodzina gadżetów. Jednak każde z nich zaspokaja nieco inne potrzeby użytkownika.

Dodaj komentarz

Back to Top