Po co są studia podyplomowe?

Po co są studia podyplomowe?

Edukacja, Nauka
[REKLAMA]

Studia podyplomowe są kolejną, zaraz po studiach licencjackich i magisterskich formą kształcenia. Do ich rozpoczęcia potrzebny jest nam dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Wymagania formalne są ustalane indywidualnie na poziomie konkretnej uczelni.

Na studiowanie podyplomowo decyduje się coraz większa liczba osób, które pragną poszerzać zakres swoich kompetencji. W pewnym stopniu wymusza to na nich sam rynek pracy, który stale się rozwija i poszukuje odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Oferta kierunków jest niezwykle zróżnicowana co sprawia, że każdy znajdzie wśród nich idealną dla siebie propozycję.

Po ukończeniu studiów podyplomowych nie otrzymujemy dyplomu, a jedynie świadectwo. Zyskujemy jednak specjalistyczną wiedzę i umiejętności, które odróżnią nas od innych kandydatów na wymarzone stanowisko pracy.

Podnieś poprzeczkę

Studia podyplomowe Tychy stanowią swego rodzaju trampolinę w naszej karierze zawodowej. Ich ukończenie sprawia, że zakres naszych umiejętności wciąż się powiększa, a rozsyłane przez nas CV zwraca uwagę potencjalnego pracodawcy. Zatrudniająca nas osoba doceni trud, jaki włożyliśmy w swój własny rozwój i kształcenie, a także zyska pewność, że przyjmuje do pracy odpowiednio wyszkoloną osobę.

Głównym celem, dla którego warto rozpocząć tego rodzaju studia jest możliwość nabycia nowych umiejętności, pozwalających na rozwój w zakresie dotychczasowej specjalizacji, ale i zdobycie dodatkowych uprawnień. Co ważne, decydując się na studia podyplomowe otrzymujemy wiedzę odpowiednią do zastosowania w praktyce i wykorzystania bezpośrednio w naszej pracy.

Nieustająca nauka

Uczymy się przez całe życie. Z tego właśnie powodu powinniśmy stawiać na ciągły rozwój i pogłębianie swojej wiedzy. Posiadając świadomość dotyczącą tego, jakim zmianom ulega obecny rynek pracy, na studiowanie podyplomowo decyduje się coraz większa liczba osób będących w średnim wieku. Dodatkowo zdobyte wykształcenie sprawia, że są oni gotowi podejmować kolejne wyzwania, jakie stawia przed nimi sprawowane stanowisko.

Zbuduj sieć kontaktów

Grupa studentów uczęszczających na konkretny kierunek zamyka się przeważnie w liczbie 30 osób. Pozwala to na lepsze poznanie się, a także zawiązanie kontaktów biznesowych, które mogą okazać  się niezwykle pomocne w naszej karierze zawodowej.

Studia podyplomowe służą nie tylko zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych, ale i wzmocnieniu tych, które obecnie posiadamy. Stawiając na ciągły rozwój i kształcenie, otrzymujemy jednocześnie pozycję idealnego kandydata na pożądane stanowisko. Taka inwestycja w siebie z pewnością ulegnie wielokrotnemu zwrotowi w postaci dobrze opłacanej posady.

1 Komentarzy

  1. Anulka 20 marca 2018 at 07:24

    Studia podyplomowe to dobra opcja dla osób które albo chcą się doskonalić w wyuczonym już zawodzie i pójść dalej żeby zgłębić jakiś temat lub go rozwinąć. Ja natomiast skorzystałam ze studiów podyplomowych idąc w zupełnie innym kierunku i poszerzając swoje kompetencje o kierunek zupełnie nie związany z dotychczasową edukacją.

Dodaj komentarz

Back to Top