Jaka podłoga w przedpokoju? – wybieramy najlepszą podłogę z Weninger

Jaka podłoga w przedpokoju? – wybieramy najlepszą podłogę z Weninger

Dom, Wnętrza

Pierwszym pomieszczeniem do jakie widzi się wchodząc do mieszkania czy domu jest przedpokój / hall. Zatem można powiedzieć, że jest to jednocześnie wizytówka domu. Nie powinno więc dziwić, że dobrze dobrana i dopasowana podłoga w przedpokoju jest bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza. Sam wygląd podłogi nie jest najważniejszy i w tym artykule jaka podłoga w przedpokoju jest najbardziej odpowiednia oraz co jest ważne podczas jej zakupu.

Postaw na wytrzymałość

Jeśli podłoga służy nam przez wiele lat nie zużywając się nadmiernie to można stwierdzić, że jest to dobry produkt. Podczas podejmowania decyzji zakupowej należy pamiętać o wysokich parametrach określających odporność na ścieranie, po to aby podłoga w przedpokoju była dobrze dobrana do intensywności użytkowania. Podłogami o wysokich parametrach są panele podłogowe Weninger z kolekcji Expert oraz De Lux.

Mnogość dekorów i wybarwień pozwoli niemal każdemu wybrać odpowiednie panele do przedpokoju, gwarantując przy tym wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę przez wiele lat. Zachęcamy do przeczytania artykułu o kolekcji De Lux – Podłogi na 6 / szóstkę.

Podłoga w przedpokoju – parametry

Tak zwane strefy przejściowe, czyli przedpokoje w prywatnych domach i mieszkaniach oraz korytarze w firmach, zwiększają zużycie podłóg. Podstawowym powodem jest ruch ludzi, przez tego typu pomieszczenia przechodzą niemal wszyscy użytkownicy danego budynku ponad to, często użytkownicy wnoszą na obuwiu drobiny piasku i pyłu.

Z tego właśnie względu zalecamy zwrócić szczególną uwagę na grubość podłogi oraz jej klasę ścieralności. Dla przykładu panele podłogowe Weninger z kolekcji Expert mogą pochwalić się bardzo wysoką klasą AC6, idealnie nadającą się do pomieszczeń intensywnie użytkowanych. Najlepszą grubością wyróżnia się już wspomniana kolekcja De Lux. Panele podłogowe Dąb California o grubości 12 mm gwarantują długoletnią, bezproblemową eksploatację i estetyczny wygląd.

Wybór koloru do podłogi w przedpokoju

Przedpokoje to nie rzadko wąskie pomieszczenia, więc warto pokusić się o wybór jasnego koloru podłogi. Jasne panele podłogowe sprawiają, że nawet ciasne pomieszczenia uzyskują przestronny wygląd. Aby efekt był pełny można spróbować zestawienia z jasnymi ścianami, uzyskamy w ten sposób miłą dla oka aranżację. Dobrymi przykładami jasnych wybarwień paneli podłogowych są nowoczesny i trwały Dąb Syberyjski z kolekcji De Lux i klasyczny Dąb Kanadyjski.

Naturalnie, zastanawiając się jaki kolor podłogi w przedpokoju wybrać, jasne dekory nie są jedyną drogą. W przypadku większych pomieszczeń lepszym wyborem mogą okazać się ciemne kolory, które wprowadzą szlachetny i dostojny wygląd. Panele takie, jak Dąb Costa czy Dąb Cordoba z kolekcji Expert, także odpowiednio skomponują się odważniejszymi kolorami ścian, podkreślając elegancki sznyt. Dla niektórych zaletą wyboru ciemniejszej podłogi w przedpokoju jest to, że niektóre zabrudzenia są na niej mniej widoczne.

2 komentarze

  1. Ola 29 kwietnia 2019 at 21:55

    Warto wybrać dobrą podłogę, w końcu raczej aż tak szybko jej nie wymienimy. Fajny artykuł, przydatny z pewnością.

  2. Pablopicasso005 8 maja 2019 at 15:05

    Artykul ciekawy . Co do podlog wole drzewo prawdziwe . ale wiadomo nie kazdego stac . Dobrym rozwiazaniem sa panele imitujace drzewo

Dodaj komentarz

Back to Top